Jiří Levíček & B-SIDE BAND
bandleader Josef Buchta
19. prosince 2017 20:30
Metro Music Bar
Závěrečný koncert festivalu!

Unikátní ryze brněnský projekt přímo v produkci festivalu. Speciální jazzový program s pianistou Jiřím Levíčkem, sólistou a autorem většiny programu koncertu, který složil originálně pro B-SIDE BAND. Část programu bude věnovaná skladbám legendárních brněnských autorů (Jiří Audes, Jiří Blaha) v aranžích fenomenálního skladatele a aranžéra Zdeňka Nováka, který byl dlouholetým a zásadním sólistou orchestru Gustava Broma, ale i moderním jazzovým kompozicím Jakuba Červenky. Několik skladeb z připravovaného programu je možné slyšet na instrumentálním albu B-SIDE BANDu s názvem MEETING POINT

Jiří Levíček je velice úspěšný klavírista a skladatel, jenž studoval "za velkou louží" u předních pedagogů na vyhlášené Univerzitě v Severním Texasu, která je vyhlášená svoji jazzovou tradicí. V USA posléze působil delší dobu v různých tělesech, například ve známém One O´Clock Big Bandu. Získal nejrůznější ocenění - 1. cena na prestižní jazzové soutěži Phillips International Jazz Competition, kde o rok později zasedl do poroty, 3. cena na Jacsonville Jazz Piano Competition (Florida). V jeho vlastních jazzových kompozicích je do jisté míry cítit vliv klasické hudby. Zároveň se ovšem jedná o velice originální působivý styl, který umí posluchače zcela okouzlit. 

B-SIDE BAND bandleadera Josefa Buchty je, stejně jako Moravia Music Fest, na brněnské hudební scéně již 10 let! A to velice úspěšně. Za dobu svého působení už vystupoval s takovými světovými hvězdami, jako například americký zpěvák Kurt Elling (držitel Grammy kritikami označovaný za nejlepšího jazzového zpěváka na světě), New York Voices (americký vokální kvartet, který v této sezóně slaví jubilejních 30 let!, rovněž držitelé Grammy) nebo The Puppini Sisters (britské vokální trio okouzlujících dam, které jsou známy například ze spolupráce s Michaelem Bubblém). B-SIDE BAND aktuálně nejčastěji koncertuje se zpěvákem, hercem a performerem Vojtěchem Dykem, který je jedním z nejvyhledávanějších osobností české kulturní scény. Vedle toho big band realizuje své vlastní projekty, převážně jazzové - obnovení Jazzové Mše Jaromíra Hniličky nebo světová premiéra Hniličkovy Brněnské suity, je rovněž součástí náročných projektů jako scénické provedení MASS Leonarda Bernsteina, která byla premiérově uváděna v loňském roce, nebo Tribute to Frank Sinatra a mnoho dalších.