Ondřej Štveráček quartet feat. Gene Jackson (CZ/USA)
"český coltrane" a specialista na rytmus
16. října 2017 20:30
Metro Music Bar
Ondřej Štveráček (CZ) - tenor a soprán saxofon
Gene Jackson (USA) - bicí nástroje
Klaudius Kováč (SK) - klavír
Tomáš Baroš (CZ) - kontrabas
Saxofonista Ondřej Štveráček patří už více než dekádu k nejvýraznějším postavám nastupující jazzové generace v Česku. Je kmenovým hráčem orchestru Gustava Broma, pravidelně spolupracuje s Radovanem Tariškou, Ryanem Carniauxem a dalšími výraznými hráči pohybujícími se ve středoevropském regionu. Vedle aktivit sidemana však pilně rozvíjí svůj vlastní systém hry na saxofon nepřehlédnutelně inspirovaný jazzovou tradicí.
V loňském roce natočil s Kováčem, Barošem a americkým budeníkem Genem Jacksonem kritikami vysoce ceněné album "Skeches". Recence i doporučení kolegů jazzmenů z Evropy a USA hovoří jasně o vynikajícím počinu, který vás pohltí natolik, že chcete poslouchat další a další a další...a další produkty jejich spolupráce. 
Gene Jackson (USA), nazývaný "rythm specialist" je známý svým multižánrovým přesahem od afro-amerických polyrytmů přes Latino až ke "cool rythms". Jeho umění vyhledávají vedle Hancocka (v triu a kvartetu plných 9 let!) i další osobnosti světového jazzu (Diane Reeves, Wayne Shorter, Dave Holland, Christian McBride, Greg Osby, Terence Blanchard, Andrew Hill, George Coleman a mnoho dalších.).
 
galerie