Vojtěch Dyk
& The Puppini Sisters (UK) & B-SIDE BAND, bandleader Josef Buchta
7. listopadu 2017 20:00
Sono centrum

Vojtěch Dyk & B-SIDE BAND, bandleader Josef Buchta 

Začátky profesionálního brněnského big bandu B-SIDE BANDu bandleadera Josefa Buchty se datují rokem 2006. 18ti špičkovým hráčům se podařil překvapivý až téměř převratný vpád na českou hudební scénu. Jejich úspěchy provází mnoho premiér od znovuobnovení Jazzové mše a světové premiéry Brněnské suity legendárního „bromovce“ Jaromíra Hniličky přes fenomenální spojení s vyhledávaným a obdivovaným zpěvákem Vojtěchem Dykem až po unikátní projekt s držitelem Grammy, americkým zpěvákem Kurtem Ellingem. Dalším jedinečným projektem bylo spojení s New York Voices v roce 2014 právě na festivalu Moravia Music Fest, kde tito čtyři světoví zpěváci pokřtili instrumentální album B-SIDE BANDu s názvem Meeting Point. 
Jedinečnou předností tohoto tělesa je bezpochyby velmi pestrá dramaturgie sestavená žánrově nesvázaným repertoárem, jenž je podřízen především snaze vytvořit moderní a barevný bigbandový zvuk, vtáhnout posluchače do děje energií a efektními aranžmá. Vedle jazzových standardů a dobře známých bigbandových skladeb jsou tak návštěvníci koncertů překvapováni originálními swingovými úpravami hitů rockových i populárních.
V současné době je B-SIDE BAND, který slaví 10 let, jedním z nejvyhledávanějších hudebních těles svého žánru. 

Společně se zpěvákem, hercem a performerem Vojtěchem Dykem, jednoho z nejžádanějších osobností současné české kulturní scény, absolvovali již 5 úspěšných turné s plně vyprodanými koncerty i ve čtyřtisícových halách. Po roční odmlce vyplněné přípravou a realizací Bernsteinovy mše se zpěvák Vojtěch Dyk a kapela B-SIDE BAND s bandleaderem Josefem Buchtou vrátili na koncertní pódia a tak od března letošního roku jsou na v pořadí již 6. společném turné s novým repertoárem a v novém stage designu.

THE PUPPINI SISTERS (UK)

"Fabulous Swingpunk"

Když začnete s retrem, neočekáváte, že se stanete dokonalou původní verzí - ale právě to je pozice kde se The Puppini Sisters (Marcella Puppini, Kate Mullins and Emma Smith) našly.
Je až neuvěřitelné, kolik dalších začalo následovat jejich průkopnický styl za dobu jejich desetiletého působení. A není důležité, jestli si získávají publikum těsnými harmoniemi, které zpívají, swingovými re-aranžemi moderních populárních songů nebo jejich dokonalý retro-futuristický smysl pro módu...
Se čtyřmi alby na svém kontě jsou momentálně nejproduktivnější skupinou svého typu a mezi jejich fanoušky se hrdě řadí například i Prince Charles, The Manhattan Transfer a Michael Bublé. 
Kapelu založila v roce 2004 Marcella Puppini. Inspirací jí byl animovaný film Belleville Rendez-Vue (2003). Od roku 2005 jsou zapsané v Universal Classics and Jazz.
Za tu dobu získaly ocenění Gold Disc a Multi Platinum disc, spolupracovaly s Michaelem Bublém a objevují se na nejprestižnějších světových podiích, např. Koko and The Shepherd’s Bush Empire v Londýně, l’Olympia v Paříži, The Greek v L.A., B.B. King’s v New Yorku nebo na Glastonbury Festivalu.

 

The Puppini Sisters, Vojtěch Dyk & B-SIDE BAND mají za sebou dva velice úspěšné koncerty na věhlasném mezinárodním festivalu Smetanova Litomyšl letos v červnu.  Mezi všemi interprety vzplanula velmi silná umělecká jiskra a tak společně plánují i další aktivity v budoucnu a to nejen v České republice.