Jubilejní 10. ročník MORAVIA MUSIC FESTu přiveze Maceo Parkera a představí originální projekty

Maceo Parker, Ernie Watts, Jeff Lorber, The Puppini Sisters, Vojtěch Dyk & B-SIDE BAND bandleadera Josefa Buchty anebo Roman Dragoun v novém – to jsou jména, která zazní v programu jubilejního 10. ročníku mezinárodního jazzového festivalu Moravia Music Fest. Vedle těžko dostupných světových hvězd se v jihomoravské metropoli představí i unikátní projekty realizované přímo v produkci festivalu. Vstupenky jsou již k dispozici.

Při sestavování programu pro tak významnou událost, jako je 10 let festivalu, byly dány tři linie.

První z nich je tzv. „best of“, tedy významní zahraniční hosté, kteří již v minulosti na akci vystoupili a které si návštěvníci festivalu přáli vidět znovu – headlinerem festialu tak bude světový král funky Maceo Parker (14.11.) se svým (jak sám říká) nejštíhlejším orchestrem na světě. V Metru (21.11.) se objeví americký saxofonista Ernie Watts, jehož hudební um okouzlil vedle Paula Anky například i Franka Zappu nebo Rolling Stones, se kterými spolupracoval. Před české No. 1 Vojtěcha Dyka a profesionální brněnský big band B-SIDE BAND bandleadera Josefa Buchty se znovu postaví elegantní a zároveň nespoutané dámské vokální trio z Britských ostrovů The Puppini Sisters. Ty se do zpěváka i kapely již při předchozí spolupráci naprosto zamilovaly, jak samy uvedly.

Druhým pilířem jsou originálně vytvořené programy pro festival či významné a speciální projekty ve velkém obsazení, ať už big bandovém nebo až symfonickém – z „dílny“ festivalu se tak návštěvníci mohou těšit zejména na originální projekt Romana Dragouna s komorním orchestrem, jež je kombinací již zmíněného B-SIDE BANDu a členů Filharmonie Brno, které doplní hlasy zpěváků Czech Ensemble Baroque Choir.

Poslední linii tvoří „čerstvá krev“, tedy talentovaní umělci, kteří jsou pro jazzový žánr ohromným přínosem. Většina z těch českých, kteří letos vystoupí, působí převážně v zahraničí. Jmenujme například Ondřeje Pivce a jeho Organic Quartet. Extrémně talentovaný klávesista a skladatel si v zaoceánské kolébce jazzu vysloužil již druhou cenu Grammy díky spolupráci s americkým zpěvákem Gregory Porterem.

„Myslím, že se nám po celou dobu existence akce daří přinášet návštěvníkům nejen umělce světového formátu, významná jména či rodinnou atmosféru, ale i speciální hudební projekty vytvořené přímo v produkci Moravia Music Festu, což je u tuzemských festivalů unikátní. Letošní výročí chceme oslavit, jak se patří a festival opět posunout dál. Když jsem přemýšlel nad tím, co by mohlo brněnské publikum potěšit a co bychom si my na oslavu přáli realizovat, Maceo Parker byl jasná volba! Nebylo však vůbec jednoduché ho získat. Komunikace probíhala déle než rok. Nicméně podařilo se a moc se na něj všichni těšíme. Troufám si říct, že se pravděpodobně může jednat o jeho vůbec poslední koncert v Brně.“ vyjadřuje se k dramaturgii ředitel festivalu Josef Buchta.

V předchozích ročnících vystoupili například Victor Bailey (kytara, 2 ocenění Grammy), Kurt Elling (zpěvák označovaný za nejlepšího jazzového zpěváka v současné době na světě, držitel Grammy), bubeník Brian Blade, Scott Colley, Fred Wesley (držitel Grammy a dlouholetý trombonista Jamese Browna), Antonio Sanchez (čtyřnásobný držitel Grammy), The King´s singers, kteří představili své netradičně jazzové album, polská hvězdu Annu Mariu Jopek (PL), New York Voices (USA, držitele Grammy s 27mi letém působení na hudební scéně), kteří vystoupili s B-SIDE BANDem, světově proslulí TAKE 6 (USA, 10 cen Grammy a kritikami považováni za nejlepší vokální skupinu na planetě) a další.

Jubilejní 10. ročník festivalu bude probíhat od 16. října do 19. prosince 2017.

Vstupenky na jednotlivé festivalové koncerty jsou v předprodeji na GoOut.cz i v obvyklém kamenném předprodeji Indies (Poštovská 2). Více informací na www.moraviamusicfest.cz a sociální síti Facebook.

Pro dotazy, akreditace a případnou mediální či jinou spolupráci se obracejte na:

Lucie Netušilová Karafiátová, e-mail: lucie.karafiatova@gmail.com, tel: 723 463 540